Tablet i pilot steruje domem

Kiedyś na filmach można było zobaczyć coś co wydawałoby się mało prawdopodobne, jednak dziś jest to praktycznie na wyciągnięcie ręki. Chodzi mianowicie o inteligentne domy, gdzie sterowanie odbywać się może przy użyciu pilota. Dziś taki pomysł sprzed lat jest jak najbardziej prawdopodobny i możliwy do zrealizowania. W ofercie dostępne są oczywiście piloty sterujące elektroniką w domu, jednak bardziej praktyczne okazują się tablety i smartfony. Dzięki specjalnym aplikacjom i dostępowi do Internetu, możemy kontrolować to, co się dzieje w naszym domu, będąc nawet poza granicami kraju.

Cóż więc można dzięki temu robić? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dzięki takim elektronicznym rozwiązaniom, można ustawić, kiedy mają się zapalić światła nie tylko te w domu, również i te na podwórzu. Możemy między innymi ustawić ekspres do kawy tak by nasz poranny napój był gotowy w momencie, kiedy wejdziemy do kuchni. Jeżeli odpowiednio podłączymy wszystkie urządzenia, tak samo może być z piekarnikiem, czy mikrofalą (wówczas, kiedy jedziemy samochodem obiad będzie się nam odgrzewał). Telewizor, i inne urządzenia będące pod kontrolą z odległości, mogą skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Z drugiej strony, również i ewentualne kamery, które mogą zostać zamontowane w budynku, mogą nam bieżąco przekazywać obraz. Możemy mieć wówczas podgląd na ekranie monitora i w porę poinformować właściwe orany, bądź też ochronę. Podobnie może być z czujkami ruchu. Tak samo może być z innymi urządzeniami, które mogą być zamontowane w domach, również tych, które zarządzają energią w domu.

Mając stały podgląd w urządzenia elektroniczne, możemy je bez problemy włączać, wyłączać i sprawdzać czy są sprawne i w razie konieczności odpowiednio zadziałać. Jeżeli nastąpią problemy z dostawa energii elektrycznej, możemy przekierować tę dostępną do najważniejszych urządzeń.

Tego rodzaju rozwiązania są powszechnie stosowane. Dotyczą, więc nie tylko domów prywatnych. Coraz częściej są stosowane również w firmach i przedsiębiorstwach, gdzie dodatkowo są wzbogacane o systemy z zakresu kontroli dostępu oraz czasu pracy. Z kolei w przypadku hoteli, pozwalają każdemu gościowi samu decydować o oświetleniu i działaniu urządzeń w pomieszczeniach.